Stoksuz E Ticaret ve Komisyonlu Satış

stoksuz e-ticaret ve komisyonlu satış ortaklığı

Günümüzde e-ticaret ile alışveriş oranı katlanarak büyümekte ve bu büyüme gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bu doğrultuya ayak uydurmaya çalışan ve bu pazardaki yerini almak isteyen satıcıların sayısı ve talepleri de gittikçe artmaktadır. MODOMOR.COM olarak biz de bu taleplere cevap vermek istedik ve e-ticaret teki 12 yıllık deneyimimizi sizlere açtık.

Satışlarınızdan “%15 kâr elde edebileceğiniz ve çalışma şeklinize uygun olabilecek iş modeli geliştirdik.

Aşağıda sizlere bu hizmetlerimizden bahsetmeye çalıştık.

Komisyonlu Satış sistemine dahil olarak, tüm ürünlerimizi, sosyal medya hesaplarınız ve internet sitenizde satabilirsiniz. Bu iş modeli sayesinde her satıştan belirli oranda komisyonunuzu kazanıp, kendi işinize daha fazla yatırım yaparak çok daha fazla kazançlar elde edebilirsiniz. Sisteme dahil olduğunuzda MODOMOR.COM’un tüm ürünlerini satma hakkına sahip bir alt bayi yada komisyoner haline gelebilirsiniz. Size bu süreci aşağıda adım adım anlatmaya çalıştık.

Nasıl Bayi Olurum

Yapmanız gerekenler çok basit;

 1. Bu linkin tamamını inceleyin.
 2. MODOMOR.COM‘a üye olun.
 3. 0534 715 19 30 nolu WhatsApp Bayi Destek hattımızla iletişime geçin.
 4. Üye olduğunuz mail adresinizi bildirin.

Bayilik işlemleriniz aynı gün içerisinde tarafımızca tamamlanıp size gerekli bilgiler verilecektir ve artık komisyonlu satış için hazırsınız. Bundan sonra görsel ve ürün paylaşımına geçebilirsiniz.

Görsel ve Ürün Paylaşımı

 1. Bayilik işlemleriniz tamamlandıktan sonra size her gün WhatsApp grubumuzdan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilmeniz adına ürün resimleri, ürün açıklamalarıyla birlikte gönderilecektir. Bu görselleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak satış yapabilirsiniz.
 2. İnternet siteniz varsa ürünlerin otomatik olarak aktarılması ve güncellenmesi için bizden XML talep edebilirsiniz. Unutmayın, XML hizmetimiz de ücretsizdir.

Sipariş Süreci

Bayiliğiniz tamamlandı, ürünleri de paylaştınız ve satış yaptınız. Şimdi sipariş aşamalarına geçebiliriz.

 1. Bayilik tanımlanmış olan üyeliğinizle MODOMOR.COM’a giriş yapın.
 2. Sipariş aldığınız ürünü/ürünleri sepete ekleyin.
 3. Sepete gidin.
 4. Sepetteki ürünleri kontrol ettikten sonra “Devam Et” butonuna tıklayın.
 5. Fatura adresi bölümünde “Adres Ekle” ye tıklayın ve müşterinizin (İsim, Soyisim, Telefon Numarası ve Adres) bilgilerini girip devam edin.
 6. Gönderileriniz Yurtiçi Kargo ile aynı gün hazırlanır ve gönderilir.
 7. “Ödeme Seçenekleri” bölümünde sizin için uygun olan ödeme seçeneğini seçerek “Siparişi Tamamla” butonuna tıklayın.

Siparişiniz tamamlanmıştır. Müşterinize siparişinin alındığına dair MODOMOR adına hiçbir SMS gitmez.

Bundan sonra Kargo Gönderim süreci başlar.

Kargo Gönderimi

Siparişiniz tarafımızca hazırlanıp Yurtiçi Kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir.

Siparişler çoğunlukta aynı gün içerisinde kargoya verilir. Ancak depolar arası transferlerden kaynaklanabilecek gecikmelerden dolayı 2. güne de sarkabilir.

Sipariş ve Kargo durumlarını, kargo takip numarasını ve diğer detayları Hesabım/Siparişlerim bölümünden kolayca takip edebilirsiniz.

Bayi siparişlerinde kargoların kendi ambalajları kullanılır ve MODOMOR adına hiçbir bir reklam, promosyon unsuru bulunmaz. Siparişini teslim alan müşteri yalnızca sizinle muhatap olur.

Kargo gönderildi. Şimdi hakedişe geçebiliriz.

Hakediş

 • Komisyon hakedişi, müşteriye teslim edilen kargolar için geçerlidir, siparişinizdeki toplam ürün bedeli üzerinden hesaplanır.
 • Cari aydaki ürün satışlarınız hesaplanır ve bayiliğiniz oluşturulurken tercih ettiğiniz komisyon oranı ile hesaplama yapılır. Kargo ve kapıda ödeme tutarları hesaplamaya dahil değildir. (Örnek: 7500 TL’lik satışınız varsa ve %10 kâr oranı ile çalışıyorsanız 750 TL ödeme alırsınız.)
 • Teslim edilmeyip geri dönen kargoların gidiş ve geliş kargo maliyeti firmamız tarafından ödendiği için hakedişinizden 15 TL. olarak düşülür.
 • Hesaplar ve ödemeler düzenli olarak her ayın 20’sinde yapılır. Hesaplar yapılırken bir önceki ayın 1’i ile 30’u arasındaki hareketleriniz baz alınır. Bunun sebebi ay içerisinde gönderilen kargoların durumlarının netleşmesini beklemektir.
 • Hakedişi 100 TL’nin altında kalan bayilerimizin ödemeleri bir sonraki aya devreder. Toplam hakediş 100 TL ye ulaştığında ödeme yapılır. Bu hakedişe ulaşamadan bayilikten çıkmak isteyen bayilere herhangi bir ödeme yapılmaz.
 • 2 Ay boyunca satışı olmayan bayilikler kapatılır.

Kargo Ücretleri

Kargo Ücreti Yurtiçi Kargo için 11,90 TL’dir. Bu tutarlar müşteriye sattığınız ürün bedelinin üzerine eklenerek müşterinizden tahsil edilir. Örneğin; 50 TL’lik ürün sattığınızda, müşterinizin toplam ödemesi 61,90 TL. olacaktır. 150 TL ve üzeri alışverişlerde Kargo Ücretsizdir. (Bazı Ürünlerde Kargo Bedava etiketi mevcuttur. Bu ürünlerde kargo ücreti alınmaz.)

Değişim / İade

Müşteriniz ürünü teslim aldıktan sonra 1 hafta içerisinde değişim ve iade yapabilir.

Bunun için siparişle birlikte gönderilen değişim/iade kartını saklamalı ve değişim/iade yapmak istediği ürünleri;

 • Etiketi kopartılmamış ve kullanılmamış bir şekilde,
 • Yurtiçi Kargo ile “390672313” anlaşma numaramızı belirterek karşı ödemeli olarak göndermesi yeterlidir.
 • Değişimler için: Müşterinizin gönderdiği ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolden geçer ve onaylanan değişimler için kupon tanımlanıp kupon kodu size bildirilir. Siz de bu kupon kodu ile müşterinize yeni siparişi oluşturursunuz, böylelikle değişim işlemi tamamlanır.
 • İadeler için: Durum çok da farklı değildir. Gelen ürünler kontrolden geçer ve onaylandıktan sonra müşterinizin değişim/iade kartında belirttiği hesap bilgilerine ücret iadesi firmamız tarafından yapılır.
 • Değişimlerde geliş kargo ücreti firmamız tarafından karşılanır. Yeni sipariş giderken kargo bedeli olan 11,90 TL müşterinizden tahsil edilir.
 • İadelerde ürün bedelinden 11,90 TL kargo ücreti kesilerek kalan tutar iade edilir.

Sistem Çalışma Videosu

ÖNEMLİ UYARI:

 • Farklı kargo firmalarıyla karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmaz.
 • Etiketi kopartılmış ve kullanılmış ürünlerde iade ve değişim yapılmaz.

Yurtiçi Kargo Anlaşma Numaramız: 390672313

Değişim/İade Adresi: Merkez Mh. Çobançeşme Cd. No: 43/6 Kağıthane / İSTANBUL

https://www.modomor.com/komisyonlu-satis/

Bir cevap yazın